haberveriyoruz
0 555 339 7979

ABD ile verilen ekonomik savaşı fırsat bilenlere Ticaret Bakanlığı fırsat vermiyor.

366 firma haksız fiyat artışı yaptı.

0

Bakanlık açıkladı: 366 firma haksız fiyat artışı yaptı.

ABD ile verilen ekonomik savaşı fırsat bilenlere Ticaret Bakanlığı fırsat vermiyor. Bakanlık 366 firmanın haksız fiyat artışına gittiğini tespit etti.

Ticaret Bakanlığı, yapılan çalışmalar sonrası 366 firmanın bazı ürünlerinde haksız fiyat artışına gittiğini tespit ettiklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte ekonomi ve ticaret bakanlıklarının birleştirilmesiyle koordineli bir araştırma gerçekleştirildi. Yapılan şikayetlerin de değerlendirilmesiyle birlikte 6 bin 399 üründe haksız fiyat artışı saptandı.

Benzer Haber
1 2

Fırsatçılık yapan 6 bin firma yakalandı

Bakanlık, geçen dönemde fahiş fiyat artışlarının önlenmesi, kontrol altına alınması ve bunlara yönelik tedbirlerin uygulamaya konulması açısından 81 ilde ticaret il müdürlükleri kanalıyla çalışmalar yaptıklarına dikkati çekerek, “Bununla ilgili de ciddi rakamlara ulaştık. Alo 175’e 48 bin civarında şikayet geldi. Çağrı merkezinde 15 kişi vardı, 30 kişiye çıkardık, daha sonra da mobil uygulama başlattık. Vatandaşlar da bizimle beraber çalışıyor. Şu ana kadar 5 bin 743 firmadan 81 bin 666 ürün denetledik ve 366 firmanın 6 bin 399 ürününde haksız fiyat artışı tespit ettik.” açıklamasını yaptı.

Detaylar, HAber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.