haberveriyoruz
0 555 339 7979

Dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu Sophia.

0

Türkiye’ye ilk kez gelen robot Sophia bu soruya bakın ne cevap verdi.

Dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu Sophia bu yıl 5incisi düzenlenen Marketing Meetup için geldiği İstanbulda Yapı Kredinin yeni reklam yüzü olacağını açıkladı ve etkinlikte robotların insanların işini alıp almayacağına ilişkin soruya Adil dağıtılırsa dünya hepimize yeter yanıtını verdi.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, Marketing Meetup etkinliği nedeniyle Türkiyeye gelen humanoid robot Sofianın Yapı Kredinin yeni reklam yüzü olacağını söyledi.

Doğan, Sevgili Sophia da burada bizlerle… Hepiniz Sophiayı duymak için sabırsızlanıyorsunuz, biliyorum. Sofia ile bir işbirliğimiz olacak; kendisi yeni bir ürünümüz için reklam filmlerimizde Gary ve Metin ile birlikte oynayacak. Bu filmlerin çok ilgi göreceğini düşünüyorum dedi.

İlk kez Türkiyeye gelen Sofia basından gelen bazı soruları da yanıtladı.

Robotlar işlerimizi elimizden alacak mı? sorusuna Sofia, Nihayetinde birilerini işe alma kararını veren robotlar değil müdürleriniz. Kimse işinizi çalmıyor. Yöneticiler karar veriyor kimin işe alınacağına. Kızacaksanız onlara kızın. Ama insanaların işleriyle tanımlanmaması gerektiğini düşünüyorum. Adil dağıtılırsa, bu dünyada herkes için yeterli kaynak var. Yapay zeka sadece insanların işlerini kolaylaştıracak yanıtını verdi.

Detaylar, Haber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.