haberveriyoruz
0 555 339 7979

Genellikle tam kan sayımının (CBC) bir parçası olan RDW.

RDW nedir? RDW düşüklüğü ve yüksekliği ne anlama gelir?

0

RDW nedir? RDW düşüklüğü ve yüksekliği ne anlama gelir?

Genellikle tam kan sayımının (CBC) bir parçası olan RDW, kırmızı renkteki kan hücrelerinin sahip oldukları hacimin ne kadar değişkenlik gösterdiğini gösteren bir değerdir. Alyuvarların büyüklüklerinin farklı farklı boyutlarda olması ve bu farklılığın artması RDW yüksekliği olduğunu gösterir. RDW düşüklüğü olması durumunda ise alyuvarların boyutları arasındaki fark çok küçüktür. Peki, RDW düşüklüğü ve yüksekliği ne anlama gelir? Hepsi ve daha fazlası haberimizde…
RDW nedir? RDW düşüklüğü ve yüksekliği ne anlama gelir?

RDW değerleri birçok rahatsızlığın teşhis edilmesinde önemli rol oynar. RDW testinin sonuçlarının bir miktar yüksek veya düşük olması genellikle ciddi bir soruna işaret etmez ancak çok fazla fark durumunda farklı değerlerle birlikte karşılaştırmalar yapılarak herhangi bir rahatsızlık olup olmadığı araştırılmalıdır. Şimdi, RDW nedir? RDW düşüklüğü ve yüksekliği ne anlama gelir? hep birlikte öğrenelim.

RDW NEDİR?

RDW, kırmızı kan hücrelerinin büyüklüğündeki ve hacmindeki değişiklikleri gösterir. Testin sonuçları, diğer kan testleri ile birlikte, doktorların aneminin varlığını doğrulamasına yardımcı olabilir, bu durum kırmızı kan hücrelerinin olmamasıyla karakterize edilir.

Detaylar, HAber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.