haberveriyoruz
0 555 339 7979

‘Halk Özel Harekâtı’ oluşumu “Milli Seferberlik Hareketi Platformu” olarak yeniden kuruldu.

Halk Özel Harekâtı geri döndü!

0

Halk Özel Harekâtı geri döndü!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından kurulan ve tepki topladıktan sonra İçişleri Bakanlığı tarafından kapatılan ‘Halk Özel Harekâtı’ oluşumu “Milli Seferberlik Hareketi Platformu” olarak yeniden kuruldu. Platformun başındaki Fatih Kaya’ya, ‘Cumhurbaşkanı’ adına ‘seferberlik’ ilan ettiği eleştirileri yöneltildi.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından kurulan ancak İçişleri Bakanlığı’nın uyarısı ile kapanan Halk Özel Harekâtı (HÖH) yeniden gündemde. 24 Haziran seçimleri öncesinde AK Parti’den aday adayı olan kapanan HÖH’ün Başkanı Fatih Kaya, bu kez “Milli Seferberlik Hareketi Platformu”nu kurdu.

Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, “Seferberlik Hareketi”, “Ülkemize açılan ekonomik savaşa karşı 81 milyon tek yürek olmak” sloganıyla harekete geçti. İlk HÖH olayını ortaya çıkaran CHP’li Murat Bakan, “Bu tarz yapılanmaların nerelere varabileceği düşünülüyor mu? Amaçları arasında ‘Cumhurbaşkanı’ kelimesini koyan her grup, platform kurup dernekleşme yoluna girerse önüne nasıl geçilecek” dedi.

Detaylar, HAber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.