haberveriyoruz
0 555 339 7979

Hayatta nereye geldiğiniz değil neler yaptığınız önemlidir.

Sınırsız bir yaşam, sınırsız madde, sınır tanımayan bir var oluş...

0

İsterseniz imparator olun isterseniz sokak da bir dilenci…Zaman size verdiğini nasıl kullandığınıza göre geri alacak. Ne olduğunuz o kadar önemli değil.

Sahip olduğunuz maddelerin ise hiç bir anlam ifadesi olmayacak. Tamam, ‘Madde edinmek için çalıştım…‘ diyebilirsiniz…

Dünyayı şekillendirmeniz de pek fazla bir şey ifade etmiyor. Heleki yaşamı cennet veya cehennem yapmanızında hiç bir anlamı yok. Peki o zaman nedir insanı veya yaşadığımız hayatı önemli kılan…hiç düşündünüz mü?

Yaratıcının ‘Ol’ demesi ile aklınıza bile gelemeyecek yaşamların veya maddelerin oluşması neyi ifade edebilir.

– Bizi biz yapan yani insan insan yapan nedir?

– Sınırsız bir yaşam, sınırsız madde, sınır tanımayan bir var oluşun sonucu veya olmasının sebebi ne olabilir?

Bunlar birer soru değil düşünülmesi gereken ve sahip olduğunuz hayatın anlam ifadesidir. Sürekli bir şeylere sahip olarak kendinizi güvence altına aldığınızı mı düşünüyorsunuz…

Dünyaya bile hükmetseniz bir canlıdan ve ölümlüden farkımız yok. Önemli olan bizi farklı kılacak formları bulup yakalamak. Bu da ancak yaptıklarınız ile ortaya çıkacaktır. Tabi ki maddeyi inşaa etmenizden bahsetmiyorum. Sizin yüzyıllarca inşaa ettğiniz madde bir anda yok olacak, o zaman eliniz ne kalacak?

Aaaa ben yeni bir dünya inşaa etmiştim…‘ ne oldu mu diyeceksiniz. Madde ile ne kadar yükselirseniz yükselin inanın bulunduğunuz yerdesiniz, sizi siz yapan maddesiz yaptıklarınızdır. Onların ne olduğunu da size bırakıyorum…

MAG

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.