haberveriyoruz
0 555 339 7979

Hazreti Muhammed konulu karikatür yarışması düzenleyerek toplumu kışkırtmaya çalışan…

Yine Hollanda, yine skandal!

0

Yine Hollanda, yine skandal!

Hollanda Ulusal Güvenlik Koordinatörü, Hazreti Muhammed konulu karikatür yarışması düzenleyerek toplumu kışkırtmaya çalışan ırkçı lider Wilders’e izin verdi.

BBC Türkçe’nin haberine göre; Hollanda Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörü (NCTV) Dick Schoof, ırkçı Özgürlük Partisi’nin (PVV) düzenlemek istediği karikatür yarışması ile ilgili herhangi bir güvenlik riski bulunmadığını bildirdi.

Partinin aşırı sağcı lideri Geert Wilders’in, Twitter üzerinden duyurduğu bu gelişme, Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörü tarafından da doğrulandı.

NCTV sözcüsü, karikatür yarışması ve sergisinin sıkı güvenlik önlemlerinin bulunduğu parlamento binasında kapalı bir bölümde gerçekleştirileceği için, güvenlik açısından risk oluşturmadığını söyledi.

Bu açıklamanın ardından, aşırı sağcı liderin düzenleyeceği karikatür yarışması ve sergi konusunda önemli bir engel kalmadığı belirtiliyor. İslam dünyasında Hazreti Muhammed’in tasvirinin hoş karşılanmaması nedeniyle, Wilders’in düzenleyeceği karikatür yarışmasının güvenlik riski yaratacağından endişe ediliyor.

“Bu yıl içinde olacak!”

Detaylar, Haber Linki

PVV lideri Wilders, karikatür yarışmasının provokasyon amacıyla değil, düşünce özgürlüğüne vurgu yapmak için düzenlendiğini savundu. Aşırı sağcı lidere göre yarışma bu yıl içinde yapılacak.
Birinciye 5 bin euro

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.