haberveriyoruz
0 555 339 7979

Hukuk savaşı başlatan Bayram Tuğrul Yıldırım’ın mücadelesi.

0

FETÖ’nün işkenceyle ordudan attığı askeri öğrencinin hukuk savaşı.

Hava Harp Okulu’ndan ayrılması için FETÖ’cülerin domuz bağından, dayağa kadar türlü işkencelerine maruz kaldığı gerekçesiyle hukuk savaşı başlatan Bayram Tuğrul Yıldırım’ın mücadelesi, Anayasa Mahkemesi’nde karşılık buldu.

Hava Harp Okulu’ndan ayrılması için Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) domuz bağından, dayağa kadar türlü işkencelerine maruz kaldığı gerekçesiyle hukuk savaşı başlatan Bayram Tuğrul Yıldırım’ın mücadelesi, Anayasa Mahkemesi’nde karşılık buldu.

TBMM Dilekçe Komisyonu, 2012’de kurduğu bir alt komisyonla askeri okullarda FETÖ’cü subayların uyguladığı mobbing ve kötü muamele dolayısıyla okuldan ayrılmak zorunda kalan öğrencileri dinledi.

2011’de Hava Harp Okulu’ndan atılan Bayram Tuğrul Yıldırım da Komisyona başvurarak, şikayetlerini anlatan öğrenciler arasında yer aldı.

Öğrenci Bayram Tuğrul Yıldırım, askeri lisede “alay onur sekreteri” yani okulun öğrenci teşkilatında önde gelen bir konumda olduğunu belirterek, buna rağmen amirlerinin disiplinsiz ve emir-komutaya uymada yetersiz olduğu yönünde kanaat bildirdiğini belirtti.

Detaylar, Haber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.