haberveriyoruz
0 555 339 7979

İdlib’de rejim karşıtları da savaş pozisyonu aldı.

Herkes savaş pozisyonu aldı.

0

Muhalifler İdlib’de zamana karşı yarışıyor, herkes savaş pozisyonu aldı.

İdlib’de rejim karşıtları da savaş pozisyonu aldı. Hama, Lazkiye ve Halep kırsalında yeni mevziler kazıldı. Kum torbalarıyla güçlendirilmiş, perdelerle gizlenmiş mevzilerin hemen arkasında Suriye ordusu var…

Gözlerin çevrildiği İdlib’de tansiyon düşmek bilmiyor. Suriye rejimi ve Rus uçaklarının vurduğu güney hattında yaşayan siviller, Türkiye sınırına doğru göç etmeye devam ederken, Esed rejimi ve Rus uçaklarının bitmek bilmeyen saldırıları üzerine bölgede bulunan muhalifler de savaş pozisyonu aldı. Rejim karşıtlarının kontrolünde olan İdlib’de, Hama, Lazkiye ve Halep kırsalında yeni hendekler kazıldı, savunma hatları güçlendirildi.

İdlib’in hayati önem taşıyan noktalardan biri olan Halep kırsalında cephe hattına girildi. Ulusal Kurtuluş Cephesi’ne ait mevzilerde muhalifler neredeyse Suriye ordusuna ait askerlerle burun buruna nöbet tutuyor. Kum torbalarıyla güçlendirilmiş, perdelerle gizlenmiş mevzilerin hemen arkasında Suriye ordusu var. Rejim askerlerinin taciz atışları gün boyunca devam ediyor. Bulunduğumuz nokta Halep şehir merkezine sadece 7 kilometre uzaklıkta.

Savaş yüzünden harabeye dönmüş evler, restoranlar, fabrikalar muhaliflerin savunma noktasını oluşturuyor. Suriye rejiminin son bir ayda bölgeye büyük bir yığınak yapmasının ardından muhaliflerde olası bir savaş ihtimaline karşı, cephe hattında hazırlıklara başlamış. Halep’i kaybettikten sonra şehrin çeperine çekilen muhalifler, olası İdlib operasyonu üzerine kırmızı alarma geçmiş. Siperler güçlendirilmiş, yeni hendekler kazılmış. Cephe hattındaki muhalif savaşçıları sayısı artırılmış. Eller tetikte.

Detaylar, Haber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.