haberveriyoruz

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz.

Halk borçlu, özel sektör borçlu, devlet borçlu.

0 442

Halk borçlu, özel sektör borçlu, devlet borçlu.

Kurmaylarıyla ekonomi politikaları üzerinde çalışan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz SÖZCÜ’ye konuştu. Yılmaz, “Üretimden uzaklaşıp borçlanan, o borcun da halkın üzerine kaldığı bir ülkedeyiz. Sonucu ise işsizlik, fakirlik” dedi ve ekledi: Bu durum elbet düzelir. Yeni yatırımlar için öncelikle özgürlükleri geri getirmeliyiz.

Ankara’da, İYİ Parti Genel Merkezi’nde herkes büyük bir inançla çalışıyor. 3. kattaki odalardan biri güçlü bir kadına, Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz’a ait. İYİ Parti’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, milletvekilliğine aday olmadı. Ancak kurmaylarıyla yeni projeler peşinde. Ekonomiye dair tespitlerini de bu yoğunluk arasında anlattı. Diyor ki: “AKP’nin bir ekonomi politikası hiç olmadı.”

‘ÜLKE ZORA GİRER’

– Türkiye’nin en büyük sorunu nedir sizce, masanızda öncelikli olarak ne var?

En önemlisi rejim değişikliği; insanların bundan sonraki yaşamlarıyla ilgili her türlü kararı tek kişiye bağlıyor. Tek bir kişi, her şeye karar veriyor. Bu durum yönetimsel ortak aklın gerektiği bir ülkeyi çok zora sokacaktır. Dolayısıyla birinci sorunumuz bu. Halk açısından bakacak olursak; işsizlik, en çok da genç işsizliği büyük sorun. Bir de en önemlisi borçluluk. Halk çok borçlu, özel sektör borçlu, devlet borçlu, Türkiye borçlu…

‘HER ŞEY TÜKETİM’

– Bu noktaya nasıl gelindi?

Detaylar, Haber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.