haberveriyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidara gelir gelmez…

4.5 milyon kişinin borcunu sileceğiz.

0

4.5 milyon kişinin borcunu sileceğiz.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidara gelir gelmez ‘Türkiye Dayanışma Fonu’ kuracaklarını belirterek, “30 Nisan 2018 tarihi itibariyle borçları, bankalarca veya tüketici finansman şirketlerince yasal takibe ya da yakın takibe alınmış olan ve de borçları tahsilat şirketlerine satılmış olan 4.5 milyon vatandaşımızın tüketici kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarından doğan borçlarını satın alacağız” dedi.

Akşener, dün eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ile birlikte parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

BÜTÇENİN YÜZDE 1’İ

“Bu durumda olan borçlulardan, işsiz, emekli ya da asgari ücretle çalışanların borçlarının tamamını, sileceğiz. Yine borçları bu durumda olan, düşük gelirle çalışan vatandaşlarımızın, öğrencilerimizin borçlarının en az yüzde 80’ini, belirli kriterlere göre sileceğiz. Kalan borçlarınıysa faizsiz 10 yıla kadar taksitle ödeyebilecekler. Şehit ve gazi ailelerinin de bu durumdaki tüm borçlarını sileceğiz. Bu büyük sosyal hamleyle, 4.5 milyon vatandaşımızı borç yükünden, haciz memurundan, tahsilat şirketlerinin ve banka avukatlarının elinden kurtarıyoruz. …

Detaylar, Haber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.