haberveriyoruz
0 555 339 7979

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer.

İzmir BüyükşehirBelediyesi 100 kadın otobüs şoförü alacak.

0

İzmir Büyükşehir Belediyesi 100 kadın otobüs şoförü alacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, toplu taşıma hizmeti veren belediye otobüsü şoförleriyle bir araya geldiği programda, kadın şoförlerin eksikliğine değinerek, gerekli şartları taşıyanlardan seçilecek 100 kadın otobüs şoförünün İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından istihdam edileceğini duyurdu.

Kısa bir süre önce toplu taşıma hizmeti veren belediye otobüs şoförleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, toplantıda kadın şoför eksikliğine dikkat çekti. Kadın sürücülerin vatandaşla olan ilişkilere olumlu yansıyacağını iddia eden Soyer, gerekli şartları taşıyan 100 kadın şoförün istihdamı için İŞKUR’a başvuru yaptı.

Kadın belediye otobüsü alımı şartları neler?

Türkiye İş Kurumu’nun web sitesinde (www.iskur.gov.tr) yayınlanan iş ilanına göre 40 yaşından gün almamış, en az ilköğretim mezunu D sınıfı veya 2016’dan önce alınmış E sınıfı sürücü belgesine sahip adaylar değerlendirmeye alınacak. Öncelikli olarak adaylardan en az 1 yıl deneyime sahip olanlar istihdam edilecek. Ayrıca, 1 yıllık deneyime sahip olmayan adaylar için ise İŞKUR’un ‘İşbaşı Eğitim Programı’nı başarı ile tamamlayan adayların istihdamı sağlanacak. 1 Haziran’da başlayıp, 11 Haziran’da son bulacak başvurular sadece elektronik posta yoluyla (personel@izelman.com.tr) adresinden yapılabilecek.

Detaylar, Haber linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.