haberveriyoruz

‘Mor Beyin’ adlı çeşitli işlevleri olan uygulamaya girenler.

0

‘Mor Beyin’ nedir? Nasıl Bylock tuzağına düştüler?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı çok kritik bir açıklama yapmıştı. Buna göre binlerce kişinin iradesi dışında, cep telefonuyla girdikleri bazı siteler, Bylock’a yönlendirilmiş. Bu rakamın 11 bin 480 olduğu açıklanmıştı. Bu durum ‘Mor Beyin’ adlı çeşitli işlevleri olan uygulamaya girenlere olmuştu. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Mor Beyin ile ilgili detaylar açıklamıştı. Son KHK ile Mor Beyin mağduru bin 823 göreve geri iade edildi.

Peki Mor Beyin nedir?

Türkiye uzun bir süre Mor Beyin’i konuşacak! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamasıyla binlerce kişinin tuzağa düştüğünü açıklamıştı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CNN Türk’te, Hakan Çelik’in sorularını yanıtlamış ve FETÖ’nün ByLock tuzağı olarak bilinen “Mor Beyin” aplikasyonu ile ilgili çarpıcı bir açıklama yapmıştı.

1823 KİŞİ GÖREVE İADE EDİLDİ

Mor Beyin yazılımı nedeniyle telefonlarında ByLock tespit edilen 11 bin 480 kişi arasında bulunan ve kamu görevinden ihraç edilen 2 bin 168 kişiden bin 823’ünün, yapılan incelemeler sonucu FETÖ üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmadığı için görevlerine iadesi kararlaştırıldı.

FETÖ GELİŞTİRMİŞ, ‘MOR BEYİN’.

Detaylar
Haber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.