haberveriyoruz
0 555 339 7979

Özellikle başta ve yüzde hissedilen keskin ağrılarla ortaya çıkan nevralji nedir?

Nevralji nedir? Nevralji nedenleri, belirtileri ve tedavisi…

0

Nevralji nedir? Nevralji nedenleri, belirtileri ve tedavisi…

Özellikle başta ve yüzde hissedilen keskin ağrılarla ortaya çıkan nevralji nedir? Nevralji nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizde…

Genellikle 50-70 yaşları arasında ortaya çıkan ve kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülen nevralji hakkında merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz… Nevralji nedir? Nevralji nedenleri, belirtileri ve tedavisi…

NEVRALJİ NEDİR?

Nevralji terimi, ağrıya duyarlılık anlamına gelen sinirler ve “algesia” ile ilgili iki kelimeli “nöro” anlamın bir kombinasyonunu ifade eder. Bu nedenle nevralji, bir veya daha fazla sinirde hissedilen ağrıyı tanımlar.

Normalde ağrı, ağrı reseptörlerinin uyarılmasıyla tetiklenir, ancak nevralji durumunda, bu reseptörlerin uyarılması olmaksızın ağrı meydana gelir ve bunun yerine sinirlerin yapısında veya işlevinde anormal bir değişiklik oluşur.

Nevralji, tahriş olmuş veya hasarlı bir sinire bağlı keskin, yanma ve genellikle şiddetli bir ağrıdır. Bu ağrı, vücudun bir bölgesinde aralıklı olarak oluşabilir.

Detaylar, Haber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.