haberveriyoruz
0 555 339 7979

Şehir hastanelerinde görüntüleme ve laboratuvar hizmetleri.

Taşerondan radyasyon!

0

Şehir hastanelerindeki gizli tehlike: Taşerondan radyasyon!

Şehir hastanelerinde görüntüleme ve laboratuvar hizmetleri, hastaneyi yapan şirketin çalışanları tarafından veriliyor. Uzmanlar ise bu ‘hizmete’ dair, “Deneyimsiz elemanlar ile halk sağlığı tehlikeye atılıyor” diyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hayalim” dediği şehir hastaneleri, yurttaşların sağlığını tehdit etmeye başladı. Ankara, Eskişehir, Manisa, Isparta, Kayseri, Yozgat, Elazığ, Adana, Mersin şehir hastanelerinde, görüntüleme ve laboratuvar hizmetleri, hastaneyi yapan şirketler tarafından veriliyor. Şehir hastanelerinde tıbbi destek hizmetleri için şirketlere para ödenirken, bu hizmetlerin niteliği tartışma konusu.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği başkanları, bu hizmetlerin taşeron firmalar tarafından verildiğine dikkat çekerek, “Şirket karı gözetilirken halkın sağlığı tehlikeye atılıyor. Yurttaşlar nitelikli hizmet alamıyor” dedi.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman, ihale şartnamelerini hatırlatarak, görüntüleme ve laboratuvar hizmetinin şirketlerce yapıldığını söyledi. Adıyaman, “Şirketler ucuz iş gücü için yeni mezun, deneyimsiz personeli çalıştırmayı tercih ediyor” dedi ve ekledi: “Bu da halk sağlığını tehdit ediyor.”.

Detaylar, Haber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.