haberveriyoruz
0 555 339 7979

Şeker Piliç`e ait kesim makineleri ve taşınmazlar

İflas eden şirkete alıcı çıkmadı.

0

İflas eden şirkete alıcı çıkmadı.

Balıkesir`in Bandırma ilçesinde mahkemenin iflasına karar vermesinin ardından iki kez satışa çıkarılan, ancak alıcı çıkmayan Şeker Piliç`e ait kesim makineleri ve taşınmazlar, bu kez ayrı ayrı tekrar ihaleye çıkarıldı. Taşınmazların ilk satışı 27 Temmuz’da yapılacak.

Bandırma 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından iflasına karar verilen Şeker Piliç A.Ş., Bandırma 1’inci İcra Dairesi tarafından 30 milyon 231 bin 174 lira muhammen bedel üzerinden 15 milyon 995 bin lira başlangıç bedeliyle açık artırma usulüyle satışa çıkarıldı. İki kez yapılan ihalede alıcı çıkmayınca, satış düştü. Şeker Piliç’e ait olan kesim makineleri ve taşınmazlar, bu kez ayrı ayrı tekrar ihaleye çıkarıldı. Taşınmazların ilk satış günü 27 Temmuz olarak belirlendi. İlk ihalede alıcı çıkmaması durumunda, icradan satış ihalesi 3 Eylül’de ikinci kez yapılacak.

“MAALESEF ALICI BULAMADIK”

Satış ve şirketin tasfiyesi konusunda bilgi veren Şeker Piliç A.Ş. İflas İdare Memuru Av. Volkan Gözükara, yaklaşık 1500 işçinin şirketten alacaklarının bulunduğunu belirtti. Gözükara, “Yaklaşık 2,5 yıl önce iflas kararı verildi. Tasfiye işlemlerimiz devam ediyor. Birçok mal varlığını tasfiye ettik, satışı söz konusu oldu. Yaklaşık 1500 işçinin 16 milyon liraya yakın alacağı mevcuttu. Yapılan satışlar neticesinde toplamda yüzde 45 oranında işçilere kıdem ve ihbar tazminatının ödemesi yapıldı. Mal varlığı satışlarımız ve tasfiye hala devam etmekte. Bu tasfiye için de Şeker Piliç’in kesimhanesi bir bütün olarak satışa çıkarmıştık. Maalesef alıcı bulamadık, iki satışımız da düştü. Bunun ardından makineler ve taşınmazları ayrı ayrı satma kararı aldık. 5 Temmuz Perşembe günü makinelerin bir çoğunu sattık. Makinelerin satışından yaklaşık 6 milyon gibi bir gelir elde ettik. Bunun yarısı işletme rehini olarak Halk Bankası’na ödenecek, diğer yarısı da kasamıza kalıyor. Kasada olan miktar da işçilere ödenmeye devam edecek” dedi.

Detaylar, Haber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.