haberveriyoruz
0 555 339 7979

Suriye’de terör kuşağı kurmak isteyen ABD, PKK/PYD’ye tam 5 bin TIR ve 2 bin uçak silah verdi.

0

İşte silah rotası.

Suriye’de terör kuşağı kurmak isteyen ABD, PKK/PYD’ye tam 5 bin TIR ve 2 bin uçak silah verdi. Silahların önemli bölümü Afrin’e gidiyor. Afrin’e teslimat iki noktadan, Azez’de Mare ve Burseya, İdlib’de ise Kubtan Cebel, Atme ve Salve güzergahları üzerinden yapılıyor. Sevkiyatta Pentagon bağlantılı gruplar kullanılıyor.

Afrin’de PKK saflarında yer aldıktan sonra muhalif gruplara katılan Cemil Karmo, örgütün cephane rotasını ortaya çıkardı.

Terör örgütü PKK’nın Tel Rıfat’ı işgali sırasında Afrin’de örgüt saflarında yer alan ve daha sonra muhalif gruplara katılan Cemil Karmo, örgütün silah ve cephane kaynağını ve rotasını deşifre etti. Örgütte bulunduğu dönemde yaşadıklarını Yeni Şafak’a anlatan Karmo, PKK’ya üç yıldır Afrin ve Azez bölgesinde bulunan ABD’lilerin silah ve cephane tedarikini sağladığını söyledi.

ONBİNLERCE SİLAH

Karmo, 2014 yılında ‘Military Operation Command’ (MOC) adı altında Suriyeli muhalif gruplara silah sevkiyatını tamamen kontrol altına alan Pentagon’un anlaşmalı gruplara verdiği Nissan ve Toyoto marka araçlarla birlikte her türden on binlerce silah ve tonlarca cephaneyi Afrin’e aktardığını anlattı. Karmo, Azez’den yapılan teslimatların Mare ve Burseya bölgelerinden, İdlib teslimatının ise Kubtan Cebel, Atme, Salve güzergahlarından gerçekleştirildiğini ifade etti.

Detaylar
Haber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.