haberveriyoruz
0 555 339 7979

Terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan.

0

HDP, CHP ve Saadet’e göz kırptı!

Terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 16 Nisan referandumunda ‘Hayır’ oyu için çalışan bileşenlerin 2019’daki seçimler için ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet gazetesine konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 2019 seçimlerine yönelik ittifak tartışmalarında 16 Nisan referandumundaki ‘Hayır’ cephesini işaret ederek, “Hayır cephesinin güçlü bir şekilde bir araya gelerek önümüzdeki seçimlerde ortak hareket etmesinin anlamlı olduğunu düşünüyorum. Siyasi partileri bir tarafa bırakarak hayır cephesi birleşmeli. Demokrasi cephesi oluşmalı ve (AK Parti-MHP) ittifakına karşı ortak bir hareket içerisinde olunmalı” görüşünü dile getirdi.

AK PARTİ – MHP İTTİFAKINI ELEŞTİRDİ

Buldan, AK Parti’den bazı isimlerin HDP ile CHP’nin ittifak yapması gerektiği söylemlerinin anımsatılması üzerine, şunları söyledi;

“HDP olarak demokrasi güçleriyle bir ittifakın anlamlı olduğunu ifade ediyoruz. Demokrasi güçleri derken, bunun içerisinde barıştan, demokrasiden, özgürlüklerden yana olan ve demokratik kanalların açılmasına katkı sunacak güçlerle her zaman ittifak yapmaya hazırız. Bu konuda kapımız herkese açık. Yeter ki bazı ilkelerde anlaşmalar yapılsın. Bugün MHP ve AKP’nin kurmuş olduğu ittifakın adı ‘cumhur’ olsa da sonuçta bir koltuk ittifakı olduğunu belirtmek lazım. Bana göre çok ilkeli bir ittifak değil ve çok uzun süreceği kanaatinde değilim. Çok çabuk bozulabilecek bir ittifak olarak görüyorum. Referandum dönemindeki özellikle hayır cephesinin güçlü bir şekilde bir araya gelerek önümüzdeki seçimlerde ortak hareket etmesinin anlamlı olduğunu düşünüyorum.”.

Detaylar
Haber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.