haberveriyoruz
0 555 339 7979

Türkiye-Rusya İlişkileri: Geleceği Şekillendirmek

"Rusya ve Türkiye yeni dünya düzenini inşa ediyor"

0

“Rusya ve Türkiye yeni dünya düzenini inşa ediyor”.

“Türkiye-Rusya İlişkileri: Geleceği Şekillendirmek” forumunda konuşan emekli Rus general ve askeri uzman Aleksandr Vladimirov, Rusya ve Türkiye’nin birlikte yeni dünya düzenini inşa ettiğini belirtti.

Ankara Rusya Araştırmaları Enstitüsü (RUSEN), Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği, Türk-Rus Toplumsal Forumu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve AK Parti Dışilişkiler Başkanlığının iş birliği ile “Türkiye-Rusya İlişkileri: Geleceği Şekillendirmek” başlıklı forum düzenlendi.

Forumdaki “Güvenlik ve askeri iş birliği” oturumunda konuşan Aleksandr Vladimirov, TürkAkım projesine ilişkin, “Rusya ve Türkiye’nin cumhurbaşkanları, strateji açısından yeni bir dünya mimarisinin inşasına temel attı.” ifadesini kullandı.

Benzer Haber
1 3

Türkiye-Rusya ilişkilerinin geleceğinin şekillendirilmesi gerektiğini vurgulayan Vladimirov, “Rusya ve Türkiye sağlıklı diyalog kurarak, yeni dünya düzenini beraber inşa ediyor. Sadece diyalog aracılığıyla dünyadaki sorunlar çözülebilir. Bütün ülkelerin bunu anlaması gerekiyor.” diye konuştu.

“Türk savunma sanayisi ürünleri de rusya’nın ilgisini çekebilir”

Detaylar, HAber Linki

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.